Kategorie
Impregnaty

Czyszczenie cegły ręcznie formowanej nie musi być trudne

Wybierając na elewację lub ozdobną ścianę cegłę ręcznie formowaną, można mieć pewność, że jej czyszczenie i impregnacja nie będą niczym trudnym. Okazuje się, że po wmurowaniu cegieł, te delikatnie się piaskują, tzn. opadają z nich ziarenka piasku. Aby zatem je oczyścić, wystarczy wziąć średnio twardą szczotkę i zamieść ścianę. Nieczystości oraz pozostałości po murowaniu odpadną wraz ze wspomnianymi ziarnami piasku. 

Chcąc wykonać ścianę z cegły, dobrze jest mieć na uwadze, że tę również należy impregnować. Dzięki temu właściciel budynku będzie miał pewność, że produkt zawsze będzie wyglądał świeżo i nie będzie się tak bardzo brudził. Osoby, które chcą osiągnąć długotrwały efekt, powinny zastanowić się nad tym, jaki impregnat do cegły ręcznie formowanej wybrać.

Dlaczego warto zastosować specjalistyczny impregnat?

Decydując się na budowę muru z cegły ręcznie formowanej, wiele osób zastanawia się, czy wystarczy w późniejszym etapie jej użytkowania myć mur jedynie wodą ogrodową pod ciśnieniem. Owszem, jest to sposób na zachowanie czystości ściany, jednak należy pamiętać, że woda będzie w niego wsiąkać. Dobrym sposobem na zachowanie czystości muru i zabezpieczenie go przed pojawieniem się pleśni, grzybów i innych zanieczyszczeń, jest zastosowanie specjalnego impregnatu. Do cegły doskonale sprawdzi się środek, który wykorzystywany jest do impregnowania klinkieru.

Chcąc zaimpregnować cegłę ręcznie formowaną, należy mieć na uwadze, że ochrona ta dotyczy złych warunków atmosferycznych, w tym przed kwaśnymi deszczami, czy zanieczyszczonym powietrzem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *