Kategorie
Osuszanie ścian

Jak osuszyć ściany?

Choć każda ściana powinna być zabezpieczona przed nasiąkaniem wilgocią, zdarza się czasami, że zamontowana izolacja pozioma szwankuje. Wówczas może dojść do zawilgocenia ścian, które jest niebezpieczne dla murów. Jeśli dojdzie do zawilgocenia murów, dobrze jest pomyśleć nie tylko o usunięciu skutków zawilgocenia, ale również o osuszeniu ścian. Jak to zrobić? Jakie preparaty do osuszania ścian będą najlepszym rozwiązaniem? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w dzisiejszym wpisie. 

Jakie metody wykorzystać do osuszania ścian?

Budując dom, należy przypilnować, aby jego wykonawcy ułożyli między poszczególnymi warstwami ścian specjalną izolację, którą wykonuje się ze stali nierdzewnej lub plastiku. Kiedy budynek został posadowiony na działce wiele lat temu, stworzenie takiej izolacji może okazać się trudne, jednak nie niemożliwe. Inwestor musi wówczas podciąć odpowiednio fundamenty i wsunąć pod nie arkusz izolacyjny. Takie działania powinna jednak wykonać profesjonalna firma, która przeprowadziła już wiele takich modernizacji. Jeśli jednak inwestor nie chce decydować się na tego typu ingerencję w budynek, powinien zastanowić się nad tym, jak w inny sposób usunąć wilgoć kapilarną.

Jednym ze sposobów może być zastosowanie specjalistycznych preparatów chemicznych, które wprowadza się w głąb murów. Izolacja, którą dają, jest niezwykle skuteczna. Warto również dodać, że wykorzystanie wspomnianych środków z pewnością będzie tańsze, niż opisana wyżej metoda. Co więcej, nie naruszają one konstrukcji budynku, co jest niezwykle istotne dla jego bezpieczeństwa i dalszego użytkowania.

Jednym ze sposobów, który można rozważyć są specjalistyczne wodoodporne chemikalia, które można kupić w postaci kremu, że lub specjalnych past. Wspomniany produkt należy wstrzykiwać do muru. Należy mieć na uwadze, że dobrze przeprowadzona impregnacja stanowi doskonałą barierę dla wilgoci i wytrzymuje kilka, a nawet kilkanaście lat. Warto zatem zastanowić się nad takim rozwiązaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *