Kategorie
Impregnaty Konserwacja kostka brukowa

Jak zakonserwować kostkę brukową?

Przyglądając się osiedlom mieszkalnym i prywatnym posesjom, nie sposób nie zauważyć, że kostka brukowa jest jednym z chętniej wybieranych materiałów, z których tworzy się nawierzchnię. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ produkt ten jest niezwykle wytrzymały, a jeśli aranżacja zostanie dobrze zaprojektowana, może stać się ozdobą każdej posesji. Aby zachwyty miały swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości, trzeba pamiętać o tym, aby dobrze zabezpieczyć kostkę brukową przed wodą, brudem i substancjami oleistymi, które mogą wyciekać z aut i innych pojazdów. Dobrym rozwiązaniem będzie zatem impregnat do kostki brukowej, który daje mokry efekt. Dzięki zabezpieczeniu tego rodzaju substancją, kostka będzie wyglądała, jakby dopiero została położona. 

Dlaczego warto postawić na impregnat?

Osoby, które nie mają pewności, że stosowanie impregnatu to dobry pomysł, powinny wiedzieć, że jego zastosowanie sprawi, że kostka brukowa będzie wyglądała przez wiele lat jak nowa. Co więcej, zastosowanie preparatu zaraz po ułożeniu nawierzchni spowoduje, że jej późniejsze czyszczenie nie będzie żadnym problemem.

Jakie jeszcze zalety impregnatu do kostki brukowej należy mieć na uwadze? Należą do nich:

  • zabezpieczenie kostki przed wsiąkaniem w nią wszelkiego rodzaj płynów, w tym nie tylko wody, ale także olejów i smarów;
  • ochrona kostki przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi;
  • ochrona nawierzchni przed przemarzaniem;
  • chroni kostkę przed pojawieniem się wykwitów, a także przed zmianą koloru;
  • ułatwia czyszczenie nawierzchni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *