Kategorie
Preparaty zabezpieczające

Jakimi preparatami zabezpieczyć drewnianą elewację?

Elewacje domów, które wykonuje się z drewna, stają się coraz bardziej popularne. Nie da się jednak ukryć, że materiał ten jest dość specyficzny, dlatego też trzeba pamiętać o jego regularnej konserwacji. Mając to na uwadze, dziś chcemy zastanowić się jakie preparaty do ochrony elewacji drewnianej warto wykorzystać, aby mieć pewność, że będzie ona prawidłowo zabezpieczona, a co za tym idzie — zawsze piękna. Czym zatem pielęgnować drewnianą fasadę, aby mieć pewność, że będzie służyła na lata? 

Ochrona drewna fasadowego jest niezwykle ważna

Nie da się ukryć, że tylko odpowiednia ochrona drewnianej fasady może sprawić, że ta przez wiele lat będzie ładna i pozbawiona skaz. Nie da się bowiem ukryć, że zewnętrzna boazeria narażona jest codziennie na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych, w tym również promieniowania UV, wilgoci, a także wszelkiego rodzaj bakterie, grzyby i pleśń. Co więcej, jeśli nie zostanie odpowiednio zabezpieczona, można w szybkim czasie spodziewać się w niej korników. Jeśli te pojawią się w deskach, cała elewacja będzie do wymiany.

Co więcej, nie tylko wspomniane czynniki mają negatywny wpływ na drewnianą elewację. Okazuje się, że także spaliny, kwaśne deszcze, czy zimowa aura mają zły wpływ na drewnianą elewację. Dobrze jest zatem odpowiednio ją zabezpieczyć, jeśli chce się, aby drewniana elewacja była cały czas piękna i zachowała swoje właściwości.

Jaki preparat do ochrony drewna wybrać?

Przyglądając się ofercie rynkowej, nie sposób nie zauważyć, że w sklepach budowlanych można dostać wiele preparatów, którymi można prawidłowo zabezpieczyć elewację wykonaną z drewna. Szukając odpowiednich preparatów, należy mieć na uwadze, że nie do końca można malować elewację zwykłymi lakierami do drewna, czy olejami. Niestety nie sprawdzą się one w tym miejscu.

Elewacja powinna być zabezpieczona specjalnymi środkami ochronno — dekoracyjnymi, które są przeznaczone stricte do fasad. Dzięki temu użytkownik będzie miał pewność, że jego fasada nie tylko będzie prawidłowo zabezpieczona, ale także będzie wyglądać jak nowa przez wiele lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *