Kategorie
Impregnaty

Kiedy zastosować impregnat do kamienia naturalnego?

Kamienie naturalne są obecnie powszechnie stosowane we wnętrzach, a także na elewacjach, czy tarasie. Choć kamień wykonany jest z naturalnego materiału, trzeba mieć na uwadze, że podlega korozji. Powodem tego jest jego duża nasiąkliwość. Aby zatem móc zabezpieczyć produkt przed szybkim zniszczeniem oraz brudem i kurzem, warto po jego położeniu zastosować specjalny impregnat do kamienia naturalnego. Gdzie szukać wspomnianego produktu? Który wybrać? 

Od czego zależy wybór impregnatu?

Przyglądając się dużej grupie impregnatów do kamienia naturalnego, nie sposób nie stwierdzić, że kupujący może mieć nie lada problem z wyborem odpowiedniego środka. Mając na uwadze, jeszcze przed zakupami, dobrze jest zapoznać się z czynnikami, które będą miały znaczący wpływ prawidłowy wybór.
Pierwszym z czynników, na który trzeba zwrócić uwagę jest przede wszystkim miejsce, w którym zastosowano kamień. Jeśli ułożono go na zewnętrza lub w pomieszczeniach, gdzie jest wilgotno (kuchnia, hol, taras), warto wybrać impregnat do powierzchni zewnętrznych, który jest znacznie silniejszy od innych preparatów.

Drugim istotnym kryterium, o którym nie można zapominać jest rodzaj zastosowanego kamienia. Okazuje się, ze na rynku można dostać kamienie, które bardzo chłoną wilgoć, jak również takie, które w ogóle na nią nie reagują. Impregnat dobrze jest zastosować w pierwszym przypadku.

Ostatnim z kryteriów jest powierzchnia zewnętrzna kamienia. Jeśli jest ona gładka, szlifowana — nie chłonie kurzu i brudu. W tym wypadku można zatem zrezygnować z impregnatu. Jeżeli jednak jest to kamień chropowaty, środek impregnujący sprawi, że kamień nie będzie przyciągał kurzu i brudu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *