Kategorie
Osuszanie ścian

Osuszanie ścian — środki i metody

Nowe budynki są odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią. Co, jednak kiedy inwestor decyduje się na kupno starego domu, który wybudowany był wiele lat temu? Jak prawidłowo zabezpieczyć go przed zawilgoceniem murów? Zdając sobie sprawę z faktu, że wiele osób może mieć problem z doborem odpowiednich metod, w dzisiejszym artykule chcemy przedstawić metody osuszania ścian. Mamy nadzieję, że wpis pomoże Wam podjąć określone decyzje, które skutecznie zapobiegną pojawieniu się wilgoci wewnątrz murów. 

Osuszanie ścian — jak to zrobić?

Jedną z najskuteczniejszych metod osuszania ścian jest z pewnością podcięcie muru na wysokości fundamentów i wsunięcie w szczelinę specjalnej izolacji, która może być wykonana ze stali nierdzewnej lub plastiku. Takie rozwiązanie jest jednak ostatecznością, ponieważ źle przeprowadzony zabieg może być przyczyną naruszenia konstrukcji budynku. Warto zatem zastanowić się nad innymi rozwiązaniami, które mogą okazać się równie skuteczne.

Jednym ze sposobów na zablokowanie zawilgocenia i osuszenie ścian może okazać się specjalny środek do osuszania ścian, który wprowadza się w głąb murów. Wstrzyknięcie preparatu zabezpiecza mury przed wilgocią na wiele lat.

Kolejnym, bardzo często stosowanym sposobem jest inikecja krystaliczna. Wspoomniany sposób może przypominać wyżej wymienione wstrzyknięcie chemikaliów wgłąb muru. Okazuje się bowiem, że polega na stworzeniu specjalnej mieszkanki soli z cementem, którą wprowadza się do zawilgoconych ścian. Niestety metoda ta ma ograniczenia. Można ją wykorzystać jedynie w ścianach, które zostały wykonane z cegły, pustaków lub kamienia.

Elektroosmoza to następna metoda osuszania ścian. W tym wypadku wykorzystuje się specjalne urządzenia, które wykorzystują elektroosmozę. Warto podkreślić, ze wspomniany sposób jest niezwykle skuteczny. Praca nad osuszeniem polega na wprowadzeniu częstotliwości do środka ścian, dzięki czemu znajdująca się w nich woda cofa się do ziemi. Należy pamiętać, że koszt eksploatacji wspomnianego urządzenia jest niezwykle niski, a każdy produkt jest objęty aż 20-letnią gwarancją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *