Kategorie
Impregnaty Preparaty zabezpieczające

Prawidłowa konserwacja dachówki = długa żywotność dachu

Przyglądając się starym, naturalnym ceramicznym dachówkom, nie sposób nie zauważyć, że ich wierzchnią powierzchnię bardzo często pokrywają mchy i inne roślinki. Aby tego uniknąć, warto szczególnie na zacienionych oraz zalesionych działkach, zastosować malowane na powierzchni dachówki lub ceramiczne dachówki glazurowane. Niemniej jednak dobrze jest pamiętać o tym, że bez względu na to, jaki produkt zostanie wybrany, dobrze jest zaopatrzyć się w impregnat do dachów ceramicznych, którym z powodzeniem będzie można przywrócić każdy rodzaj dachówki do stanu, w którym będzie wyglądała jak nowo położony produkt.

Dlaczego warto zaimpregnować ceramiczny dach?

Każdy właściciel domu chciałby, aby jego dach zawsze wyglądał jak nowy. Niestety należy mieć na uwadze, że po kilku latach od położenia, może pojawić się brzydki nalot. Jak się go pozbyć? Wystarczy wyżej wspomniany impregnat, który pozwoli zabezpieczyć dachówki przed brudem oraz porastaniem mchem. Co więcej, jeśli zastosuje się go na dachówkę, która dodatkowo została pomalowana lub jest szkliwiona, właściciel domu może mieć pewność, że dachówka nie będzie tak szybko blaknąć, a jednocześnie chłonąć szkodliwego promieniowania słonecznego.

Jeśli dach został świeżo położony, można od razu go zaimpregnować. Jeżeli jednak okazało się, że zdążyły na nim zadomowić się wcześniej wspomniane porosty, zanim zacznie się impregnację, należy przed nałożeniem preparatu dokładnie go oczyścić. Dobrze jest to zrobić przy użyciu wody pod ciśnieniem z dodatkiem detergentu. Zanim jednak wykorzysta się wspomniany środek, dobrze jest zapoznać się ze specyfikacją produktu. Warto jednak mieć na uwadze, że usunięcie grzybów pleśni i innych istot żywych, może okazać się powierzchowne. Aby zatem mieć pewność, że wszystkie zarodki zostały całkowicie usunięte, dobrze jest przed impregnacją posmarować cały dach środkiem grzybobójczym. Takie przygotowanie dachu pozwoli rozpocząć końcową impregnację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *